Enstitümüz Müdürlüğü organizesiyle, Kurumumuz dış paydaşlarından olan Kırşehir İl ve İlçe Millî Eğitim Müdürleri ile 17 Ekim 2017 Salı günü bir istişare toplantısı gerçekleştirildi. Bu toplantıda Enstitümüz bünyesinde açık bulunan Lisansüstü Programları hakkında bilgiler verildi ve Enstitümüz tanıtıldı.

Toplantının açılış konuşması Enstitümüz Müdürü Doç. Dr. Hüseyin ŞİMŞEK tarafından yapıldı.

         Toplantıda söz alan İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri tarafından İdareci olarak görev yapan milli eğitim personellerine yönelik Tezsiz Yüksek Lisans Programlarının açılması önerildi. Milli Eğitim Müdürlüğü konuyla ilgili personele bilgilendirme yapıp isteklilerin tespiti yönünde çalışacaklarını belirttiler.

   Toplantıya katılan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Refik BALAY da “Eğiticilerin Eğitimi” konulu seminerler düzenleyebileceklerini ve her yıl seminer döneminde geleneksel olarak “İl Milli Eğitim Şûrası”nın düzenlenebileceğini ifade ettiler.

    Toplantının sonunda katılımcılara teşekkür eden Doç. Dr. Hüseyin ŞİMŞEK, böyle toplantıların sonuç odaklı olarak tekrarlanmasının faydalı olacağını dile getirdiler.